Magoni už má novú prácu: Taliansky kouč povedie talentovanú Slovinku!

Livio MagoniLivio Magoni Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Bývalý tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej si už stihol nájsť nový angažmán. Taliansky kouč Livio Magoni v olympijskej sezóne povedie talentovanú Slovinku Metu Hrovátovú.

"Som šťastný, že spoznám športovkyňu ako Meta, v týchto dňoch som s ňou veľa hovoril. Má potenciál z mnohých hľadísk. Dokonca aj po mentálnej stránke, pretože v jej kariérnom raste musela prekonať ťažké chvíle, vrátane vážneho zranenia členka," cituje talianskeho odborníka web neveitalia.it.

Magoni bude spolupracovať s trénermi v rámci slovinského tímu, ale na starosť dostal talentovanú iba 23-ročnú lyžiarku. Hrovátová je mladá nádej slovisnkého lyžovania, veď v roku 2018 sa stala juniorskou majsterkou sveta v slalome. 

Vo Svetovom pohári však najlepšie výsledky dosiahla v obrovskom slalome, kde získala aj štyri pódiové umiestnenia. Taliansky kouč ale chce, aby zlepšila svoje postavenie v slalome. "Momentálne je na 48. mieste a začať bude musieť mimo Top 30. Budeme na tom pracovať, aj keď v slalome to nebude ľahké. Máme malý tím, ale budeme mať dobrú podporu od federácie a možnosť trénovať individuálne aj v tímových mítingoch s ostatnými dievčatami," dodal 57-ročný tréner.  

Viac o téme: Livio Magoni Meta Hrovatová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky