Generálka na finále Ligy majstrov? Ani náhodou, Guardiola nechce nič podceniť

Tréner futbalistov Manchestru City Pep GuardiolaTréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Steve Paston

MANCHESTER - Tréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola nepovažuje sobotňajší šláger Premier League proti FC Chelsea za generálku na finále Ligy majstrov. Podľa jeho slov je istanbulské vyvrcholenie sezóny 29. mája ešte pre oba tímy priveľmi vzdialené.

"Ak by bolo finále o týždeň, mohli by sme to tak nazvať. Zostáva však viac ako 20 dní. Mnoho vecí sa môže zmeniť, musíme sa sústrediť seba," pripomenul podľa AFP Guardiola.

City nastúpi v lige proti Londýnčanom doma v sobotu o 18.30 SELČ a v prípade víťazstva si zabezpečí siedmy majstrovský titul v histórii. "Získať titul znamená veľa. Z finančného hľadiska možno pre klub stačí kvalifikovať sa do Ligy majstrov, no triumf je nepochybne dôležitý. Máme pred sebou štyri zápasy na to, aby sme získali dva body. Keď budeme mať istotu titulu v Premier League, začneme sa sústrediť na finále Ligy majstrov," vyhlásil španielsky kouč.

Viac o téme: Pep Guardiola Chelsea Londýn Manchester City
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR