VIDEO Barcelona na triumf v šlágri nedosiahla: Messi a spol. si vylámali zuby na obrane Atlética

Frustrovaný Lionel MessiFrustrovaný Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom domácom šlágri 35. kola najvyššej španielskej súťaže s Atléticom Madrid 0:0. Hostia sa udržali na čele tabuľky o dva body pred svojím súperom, v nedeľu sa však na nich môže bodovo dotiahnuť mestský rival Real Madrid, ak zvíťazí nad štvrtou Sevillou.

Atlético si väčšie šance vypracovalo najmä v úvode stretnutia. V 19. minúte Mario Hermoso prihral z ľavej strany Ángelovi Correovi, ktorého strelu z hranice bieleho bodu vychýlil mimo bránky Clement Lenglet. V 34. minúte zakročil barcelonský brankár Marc-Andre ter Stegen proti zakončeniu Marcosa Llorenteho a potom prišli príležitosti Lionela Messiho. Na konci prvého polčasu jeho nebezpečnú strelu končekmi prstov vytlačil hosťujúci brankár Jan Oblak a v úplnom závere riadneho hracieho času poslal argentínsky útočník loptu z priameho kopu tesne vedľa.

Lionel Messi Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Huesca, za ktorú odohral prvý polčas slovenský obranca Denis Vavro, prehrala na pôde Cadizu 1:2. V tabuľke je na zostupovej osemnástej priečke, zaostáva o bod za Valladolidom, ktorý má k dobru nedeľný duel vo Valencii.