Obrovská tragédia: Iba 16-ročný hráč bejzbalu zomrel dva týždne po zrážke so súperom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: profimedia.sk

LANSING - Obrovskou tragédiou skončilo zranenie iba 16-ročného chlapca v americkom meste Lansing v štáte Michigan. Hráč Bath High School Cooper Gardner v juniorskej bejzbalovej lige po zrážke so súperom zostal ležať na zemi a neskôr malo jeho zranenie fatálne následky.

Diváci na zápase juniorskej súťaže sledovali desivé momenty, keď chlapec pri snahe vyautovať protihráča dostal tvrdý zásah kolenom do hlavy. Po zákroku súpera, ktorý sa v sklze snažil obsadiť druhú métu, skončil v bezvedomí a po okamžitom prevoze do nemocnice vyšetrenia ukázali, že utrpel vážne poškodenie mozgu.

Napriek snahe lekárov sa počas nevyhnutnej operácie jeho stav opäť zhoršil, keď mu začali zlyhávať pre život nevyhnutné orgány ako srdce a pľúca. Aj keď sa doktorom podarilo jeho stav na krátky čas stabilizovať, vo vážnom stave strávil takmer týždeň na jednotke intenzívnej starostlivosti. 

Potom bol presunutý na bežné nemocničné lôžko a následne dokonca prepustený do domácej liečby, kde lekári avizovali, že bude potrebovať množstvo času aby sa definitívne uzdravil. Rodina chlapca bojovala aj s finančnými problémami potom, čo sa ukázalo, že jeho zdravotné poistenie nepokryje všetky náklady na nevyhnutnú liečbu. Keď sa už zdalo, že zbierka by mohla byť úspešná a zabezpečiť dostatočné množstvo finančných prostriedkov na pokrytie, prišla krutá rana osudu. Iba 16-ročný chlapec náhle zomrel a rozľútostil všetkých, ktorí ho poznali.

"Nikdy by mi nenapadlo, že sa to takto môže skončiť. Bol to dobrý a pokorný žiak. Mal všetko pred sebou, bol taký mladý,..." uviedol pre miestne noviny jeho tréner Michael Collins a dodal: "Keď ste mali zlý deň, stačil jeden jeho úsmev a všetko ste zrazu vnímali pozitívne." 

Viac o téme: Bejzbal Michigan Cooper Gardner Michael Collins
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: DailyMail
  • Zdroj: Športky