VIDEO Odvolaný Milanič po ďalšej krutej facke pre Slovan: Mužstvo je smutné, ale...

Tréner ŠK Slovan Darko MilaničTréner ŠK Slovan Darko Milanič Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v šlágri 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 na ihrisku Slovana Bratislava 1:0. "Belasí" nevyužili šancu získať rekordný jedenásty majstrovský titul v ére samostatnosti, zabezpečila by im ho aj remíza. O triumfe DAC-u rozhodol v 77. minúte Marko Divkovič.

"Zaslúžili sme si viac. Do tridsiatej minúty sme si vytvorili veľa šancí, mali sme z nich skórovať. Bol to zápas proti tímu, ktorý sa snažil brániť v strednom bloku napriek tomu sme boli nebezpeční. Chýbalo nám trochu šťastia. Inak sme hrali dobre. Mužstvo je smutné, ale sme pripravení o týždeň rozhodnúť o titule," uviedol po prehre belasých už bývaly tréner Darko Milanič, ktorého vedenie Slovana po prehre s okamžitou platnosťou odvolalo spoločne s jeho asistentom Novicom Nikčevičom. 

Podstatne spokojnejší a šťastnejší bol po šlágri jeho náprotivok na lavičke Dunajskej Stredy. "Sme veľmi šťastní, že sme zvíťazili, Slovan má kvalitný tím. Pred zápasom sme si hovorili, že budeme potrebovať individuálnu kvalitu, kolektívny výkon a aj šťastie. To nám napokon fungovalo. Za to, že sme dokázali dobre reagovať, sme si víťazstvo zaslúžili. Máme definitívne istotu druhého miesta, splnili sme cieľ," uviedol kouč DAC Antal Németh.

Dunajská Streda stiahla náskok Slovana na štyri body. V predposlednom 9. kole sa DAC predstaví na ihrisku Trenčína, Slovan v Zlatých Moravciach.

Víťazné oslavy Dunajskej Stredy Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12
Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda Darko Milanič Antal Németh
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Martina Kriková
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články