Barteková pred olympiádou vo fantastickej forme! Z Talianska si vezie bronz zo skeetu

Danka BartekováDanka Barteková Zdroj: Archív D.B.

LONATO - Slovenská strelkyňa Danka Barteková obsadila na pretekoch Svetového pohára v skeete v talianskom Lonate tretie miesto. Zvíťazila Austen Jewell Smithová z USA.

 Barteková postúpila do finále z piateho miesta v kvalifikácii, vo finále zaznamenala 43 bodov. Druhá Britka Amber Hillová získala s 52 bodmi striebro, víťazná Smithová nastrieľala 55 bodov.

"Teší ma tretie miesto, Lonato je jedna z mojich najobľúbenejších strelníc. Strieľalo sa mi dobre, mám už dlhšie dobrý pocit na strelnici. Cítila som trochu tlak, ale som rada, že mám medailu. Finále bolo nesmierne náročné. Pre mňa bolo podstatné robiť to, čo trénujeme. Mala som tu svojho trénera Sandra Belliniho, ale aj Marca Innocentiho, ktorý pôjde so mnou na olympiádu, takže mám z toho radosť. Táto spolupráca veľmi dobre funguje a teším sa na ďalšie preteky," uviedla Barteková po pretekoch.
      
finále skeetu žien:
1. Austen Jewell Smithová (USA) 55 b, 2. Amber Hillová (V. Brit.) 52, 3. Danka BARTEKOVÁ (SR) 42 ... Lucia KOPČANOVÁ, Veronika SÝKOROVÁ, Vanesa HOCKOVÁ a Monika ŠTIBRAVÁ (SR) nepostúpili z kvalifikácie

Viac o téme: Danka Barteková Skeet Lonato
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR