Inter Miláno sa topí vo finančných problémoch: Prezident klubu hráčov žiada, aby sa zriekli výplat

Futbalisti Interu Miláno sa radujú z výhryFutbalisti Interu Miláno sa radujú z výhry Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

BRATISLAVA - Len pred pár dňami získali futbalisti talianskeho Interu Miláno, ktorého dres oblieka aj slovenský reprezentant Milan Škriniar vytúžený majstrovský titul. Zverenci manažéra Antonia Conteho museli po oslavách riešiť nepríjemný problém.

Prezident klubu Steven Zhang požiadal všetkých hráčov, aby sa na dva mesiace vzdali svojich platov, pretože Inter je vo veľmi zlej finančnej situácii. Víťazstvo v lige prinieslo hráčom Interu peňažné bonusy, ale kvôli dopadom koronavírusu a futbalu bez divákov sa príjmy klubu prepadli natoľko, že prezident Interu potrebuje takúto formu pomoci zo strany samotných hráčov.

Športový riaditeľ Giuseppe Marotta v rozhovore pre Sky Sport Italia potvrdil, že hráči obdržia bonusy za víťazstvo v lige: "Potvrdzujem, že bonusy budú rešpektované a vyplatené, pretože sú výsledkom úspechu celého tímu. Je správne, že si to klub uvedomuje."

Na jednej strane hráči dostanú bonus za zisk ligového titulu, na druhej ich Zhang v takmer 45 minútovom súkromnom rozhovore žiadal, aby sa vzdali svojich dvojmesačných platov. Pokiaľ sa hráči platov vzdajú, len veľmi ťažko si užijú spomínané bonusy. Periodikum La Gazzetta dello Sport špekuluje, že vďaka tým dvom mesiacom by Inter dokázal ušetriť okolo 25 miliónov eur.

Viac o téme: Inter Miláno Seria A
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky