Klopp sa zastal veľkého rivala: Hráči za to nemôžu, je to zločin!

Kouč Liverpoolu Jürgen KloppKouč Liverpoolu Jürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Lee Smith

LONDÝN - Podľa liverpoolskeho kouča Jürgena Kloppa nie je správne, že vedenie Premier League naplánovalo Manchestru United tri zápasy v priebehu piatich dní. Zverenci nemeckého trénera sa stretnú so svojím veľkým rivalom vo štvrtok v zápase, ktorý bol 2. mája odložený kvôli protestom fanúšikov a ich vniknutiu na uzavretý štadión Old Trafford.

"Hrať v nedeľu, utorok a štvrtok je zločin," vyhlásil Klopp. Manchester United, ktorý obhajuje druhé miesto v tabuľke, zvíťazil v nedeľu na ihrisku Aston Villy 3:1. V utorok v silne kombinovanej zostave podľahol tretiemu Leicesteru 1:2, čo zabezpečilo v predstihu titul Manchestru City.

Klopp uviedol, že by tiež hráčov pri takomto programe šetril. "Ole Gunnar Solskjaer a hráči za to nemôžu. Pýtam sa sám seba, či by som to ja urobil. Áno. Musel by som. Je koniec sezóny a hráči toho majú dosť," uviedol tréner minuloročného šampióna anglickej ligy.

"Premier League to vysvetlila tým, že žiadny iný tím by nemal doplatiť na to, čo sa stalo v Manchestri. Povedal by som, že pre West Ham a Liverpool to tak veľmi nedopadlo," povedal Klopp v narážke na to, že Leiceister vďaka výhre nad oslabeným mužstvom United odskočil prenasledovateľom.

Utorkový duel sa obišiel bez protestov, ktoré však podľa správ na sociálnych sieťach hrozia opäť pri štvrtkovom šlágri. Klopp obavy o svoj tím nemá. "Veríme úradom. Ani minule sme neboli v nebezpečenstve," uviedol kouč.

Priaznivci Manchestru protestujú proti americkým vlastníkom klubu Glazerovcov potom, čo sa United podieľali na založení Superligy, aj keď projekt kvôli vlne nevôle vzápätí skrachoval.

Viac o téme: Jürgen Klopp Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK