Megaprestup do Premier League? Obrovský záujem o hrdinu pražskej Slavie!

Abdallah SimaAbdallah Sima Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

PRAHA - Futbalista pražskej Slavie Abdallah Sima sa dostal podľa denníka Evening Standard do hľadáčika anglických klubov na čele s Arsenalom a West Hamom. Devätnásťročný hráč vraj preferuje prestup do Premier League pred inými európskymi súťažami. Britské médiá odhadujú jeho cenu na 25 miliónov libier.

"Zástupcovia útočníka vedú pravidelné rokovania s niekoľkými anglickými klubmi, medzi nimi je údajne Manchester United rovnako ako Arsenal alebo West Ham. Hráč bol v minulosti spájaný tiež s Parížom St. Germain alebo Juventusom, ale Sima by v lete šiel radšej do Premier League," napísal Evening Standard.

Senegalský futbalista na seba upútal pozornosť počas úspešnej šnúry Slavie v Európskej lige. Český majster na svojej ceste vyradil aj vďaka jeho gólu Leicester a potom uspel aj v osemfinále proti Glasgowu Rangers. Pôsobenie tímu Jindřicha Trpišovského v európskej súťaži ukončil až vo štvrťfinále Arsenal, ktorý údajne patrí k záujemcom o Simove služby.

Podľa britských médií vystúpila Simova cena v januári až na 50 miliónov libier, v súčasnej dobe sa ale pohybuje na polovici. "Slavia už od jedného nemenovaného klubu ponuku 25 miliónov libier dostala," napísal tiež denník.

Ďalší prestup na trase Slavia-West Ham?

Kým Arsenal rieši ďalšiu budúcnosť útočníka Alexandrea Lacazetta, ktorému končí budúci rok zmluva, West Ham má zase v hľadáčiku Tammyho Abrahama z Chelsea. Za neho však "Blues" majú požadovať 40 miliónov libier, čo si ich londýnsky rival nemôže dovoliť.

"Máme za sebou 18 mesiacov pandémie, bez fanúšikov a s množstvom škrtov. Myslel by som si, že to bude z hľadiska prestupov slabšie leto, avšak bol by som rád, keby sme sa predsa len posilnili. Ak teda budem mať možnosť zohnať správneho hráča, urobím to," uviedol nedávno tréner David Moyes.

"Kladivári" majú s akvizíciami zo Slavie dobré skúsenosti. Aj vďaka výkonom Tomáša Součeka a Vladimíra Coufala atakujú priečky zaisťujúce európske poháre.

Viac o téme: Slavia Praha West Ham United Arsenal Londýn David Moyes Tomáš Souček Vladimír Coufal Abdallah Sima
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Standard Sport
  • Zdroj: ČTK