Slovan s novým koučom čakajú ďalšie výzvy: Nefunguje to tak, že príde nejaký Weiss a pôjde to samo

Majstrovské oslavy futbalistov ŠK Slovan BratislavaMajstrovské oslavy futbalistov ŠK Slovan Bratislava Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

ZLATÉ MORAVCE - Futbalistov ŠK Slovan Bratislava viedli v majstrovskej sezóne 2020/2021 traja tréneri. Najviac duelov odkoučoval Slovinec Darko Milanič, ktorý po 5. kole Fortuna ligy vystriedal Jána Kozáka ml., no jedenásty titul v ére samostatnosti v sobotu oslavoval už Vladimír Weiss st. Slovanisti spečatili zisk víťazstvom v Zlatých Moravciach 4:0 v jeho prvom stretnutí na lavičke.

"Belasí" získali majstrovskú definitívu až vďaka triumfu na Požitaví. Na čele tabuľky si zabezpečili nedostihnuteľný náskok bez ohľadu na výsledok najbližšieho prenasledovateľa, Dunajská Streda iba remizovala v Trenčíne 1:1 a pred záverečným kolom zaostáva o šesť bodov. "Keď vyhráte prvý zápas vonku 4:0, tak musíte byť rád. Navyše to bol titulový zápas pre chlapcov a klub, takže vás to poteší. Samozrejme, bola to naša povinnosť. Moja povinnosť bola pripraviť hráčov na posledný krok. Mrzí ma len to, že som nemohol dať všetkým šancu," povedal staronový kouč Slovana.

Päťdesiatšesťročný Weiss už pred zápasom zdôraznil, že prípadný zisk titulu bude zásluhou práce klubu a jeho predchodcu Milaniča. Tejto rétoriky sa držal aj na pozápasovej tlačovej konferencii: "V prvom rade gratulujem chlapcom a klubu. Toto víťazstvo patrí aj Darkovi Milaničovi, ktorý pracoval celú sezónu. Som rád, že hráči ukázali emócie v zápase, radovali sa z gólov. Chlapci hrali schuti. Je to len prvý krok našej spolupráce. Čaká na nás finále pohára, posledný zápas s Trenčínom, malinká dovolenka a tvrdá robota na európsky pohár."

Bývalý tréner slovenskej či gruzínskej reprezentácie už v Slovane pracoval v ročníku 2011/2012, keď s ním v najvyššej domácej súťaži obsadil tretie miesto. Teraz sa klub raduje z tretieho titulu za sebou a zakaždým ho vybojoval s iným koučom na lavičke. Pred dvoma rokmi sa tešil Martin Ševela, vlani Kozák ml. a v tejto sezóne sa teda vystriedali dokonca traja tréneri: "Nebol som nervózny, ale v Slovane máte pocit zodpovednosti. Voči majiteľovi, ktorý vám dal šancu, funkcionárom, takisto voči hráčom. Musíte sa pripraviť, nefunguje to tak, že príde nejaký Weiss a pôjde to samo."

Už v stredu o ďalšiu trofej

Weiss st. môže už v stredu získať aj ďalšiu trofej, jeho zverenci nastúpia vo finále Slovenského pohára na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne proti Žiline. "Bude to ťažký súper. Vedia, čo chcú hrať, sú mladí a o rok budú ešte lepší. Liga bude ťažšia a vyrovnanejšia, bude lepšia aj Dunajská Streda, aj Žilina, aj Trnava. To je dobré, konkurencia bude väčšia. Musíme takto hrať stále, pretože nároky na Slovan sú tie najvyššie," dodal Weiss st.

Jeho návrat do Fortuna ligy uvítal aj náprotivok Ľuboš Benkovský: "Vnímam to ako veľkú vec pre mňa, že môžem hrať proti takému trénerovi. Je najúspešnejší a jeden z najlepších trénerov Slovenska. Všíma si prácu mladých trénerov, je to pre mňa motivácia."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR