Swiateková ovládla finále v Ríme už po 45 minútach: Plíškovej nadelila dvoch kanárov

Poľská tenistka Iga Swiateková s trofejou po víťazstve 6:0, 6:0 nad Češkou Karolínou Plíškovou vo finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA v RímePoľská tenistka Iga Swiateková s trofejou po víťazstve 6:0, 6:0 nad Češkou Karolínou Plíškovou vo finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA v Ríme Zdroj: TASR/AP/Gregorio Borgia

RÍM - Poľska tenistka Iga Swiateková triumfovala v dvojhre na turnaji WTA v Ríme. Pätnásta nasadená hráčka rozdrvila v nedeľňajšom finále turnajovú deviatku Karolínu Plíškovú z Česka 6:0, 6:0

Devätnásťročná úradujúca víťazka Rolland Garros potrebovala na víťazstvo len 45 minút a získala tretí titul na okruhu WTA. V januári vyhrala turnaj v Adelaide. Plíšková sa prebojovala do finále podujatia tretíkrát po sebe, no zvíťazila iba v roku 2019. Vlani odstúpila pre zranenie.