Tottenham môže prísť o svoju najväčšiu hviezdu: Kanonier Kane mal požiadať o odchod z klubu

Harry Kane a jeho gólová radosťHarry Kane a jeho gólová radosť Zdroj: SITA/AP - Glyn Kirk

LONDÝN - Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur by mohol od budúcej sezóny prísť o hviezdneho útočníka Harryho Kanea. Podľa informácie portálu Sky Sports vyjadril kapitán Anglicka túžbu opustiť po 12 rokoch klub zo severu Londýna.

Dvadsaťsedemročný kanonier je vraj nespokojný s progresom Tottenhamu v tejto sezóne. Rád by vyriešil svoju budúcnosť ešte pred štartom EURO 2020 (11. júna). Kane má so Spurs ešte tri roky platnú zmluvu a klub sa odmietol zatiahnuť do debaty o jeho odchode. "Nebudeme niečo podobné teraz komentovať. Sústredíme sa iba na to, aby sme sezónu skončili čo najlepšie," citovala agentúra AFP slová hovorcu klubu.

Záujemcov o osvedčeného lídra a produktívneho futbalistu je neúrekom. Podľa zdroja by ho chceli majstrovský Manchester City, Manchester United, aj aktuálny finalista Ligy majstrov Chelsea Londýn. V tejto sezóne dal Kane vo všetkých súťažiach 32 gólov. Je klubovým odchovancom a v 334 dueloch v drese Tottenhamu strelil 220 gólov. Z klubov mimo Anglicka prejavili o jeho služby záujem Real Madrid či Paríž St. Germain.

Viac o téme: Tottenham Hotspur Harry Kane
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR