Neskutočný výkon River Plate: Chýbalo mu až 20 hráčov, v bráne stál stredopoliar... Aj tak vyhrali!

Radosť hráčov River Plate po výhre v Pohári osloboditeľovRadosť hráčov River Plate po výhre v Pohári osloboditeľov Zdroj: SITA/AP/Juan Ignacio Roncoroni

BUENOS AIRES - Futbalisti argentínskeho River Plate zdolali v stredajšom zápase D-skupiny Pohára osloboditeľov kolumbijský Independiente Santa Fe 2:1. Trénerovi Marcelovi Gallardovi pritom pre koronavírus vypadlo až 20 zverencov, v bráne nastúpil zranený stredopoliar Enzo Perez a k dispozícii neboli žiadni striedajúci hráči.

Oslabení domáci však viedli v 6. minúte už o dva góly a zvyšok zápasu sa snažili predovšetkým zodpovedne brániť a uľahčiť tak prácu 35-ročnému Perezovi. Hosťom sa podarilo znížiť až v 73. minúte, keď sa hlavou presadil Kelvin Osorio. Zvyšné štyri strely na bránu Perez zneškodnil. "Naši brankári sa mi snažili pred zápasom poradiť, rovnako ako tréner brankárov. Dokonca som s ním absolvoval niekoľko tréningov. V zápase to už bol neskutočný adrenalín, nemal som však čo stratiť," povedal Perez pre ESPN.

River Plate sa vďaka víťazstvu dostalo s deviatimi bodmi na čelo D-skupiny. Pred druhým Fluminense má jednobodový náskok a so skupinovou časťou sa rozlúči budúcu stredu. Na domácom štadióne vyzve práve brazílskeho konkurenta.

Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) v utorok zamietla žiadosť River Plate o dodatočnú nomináciu na zápas proti Santa Fe. Tréner Gallardo mal v tom čase k dispozícii iba desať hráčov.

Viac o téme: River Plate Independiente Santa Fe