VIDEO Absolútny kráľ a nesporný šampión: Zničil súpera a zakončil dokonalú lúpež

Josh Taylor obhájil opasky organizácií WBA, IBF a súperovi vzal tituly verzií WBC a WBOJosh Taylor obhájil opasky organizácií WBA, IBF a súperovi vzal tituly verzií WBC a WBO Zdroj: SITA/AP/John Locher

LAS VEGAS - Britský profesionálny boxer Josh Taylor sa stal nesporným šampiónom ľahkej welterovej hmotnostnej kategórie. V sobotňajšom unifikačnom súboji v Las Vegas zdolal jednomyseľným výrokom rozhodcov domáceho Američana Josého Ramíreza, obhájil opasky organizácií WBA, IBF a súperovi vzal tituly verzií WBC a WBO.

Tridsaťročný Škót poslal Ramíreza na podlahu v šiestom i siedmom kole. Po záverečnom gongu sa všetci traja rozhodcovia vyjadrili v jeho prospech zhodne 114:112.

"Plán bol dostať sa Ramírezovi do hlavy a využiť jeho agresivitu proti nemu. Vyšlo to perfektne," citovala Taylora agentúra AP. V profesionálnom ringu stále nenašiel premožiteľa, bilanciu si zlepšil na 18 víťazstiev (13 KO).

Ľahká welterová váha (do 63,5 kg) má nesporného šampióna po druhý raz v histórii. V roku 2017 zjednotil všetky štyri hlavné tituly Američan Terence Crawford.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: Josh Taylor José Ramírez
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články