VIDEO Obrovské sklamanie pre Edmonton: Hviezdne duo McDavid a Draisaitl má po sezóne

Na snímke kapitán Oilers Connor McDavidNa snímke kapitán Oilers Connor McDavid Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

WINNIPEG - Sezóna NHL sa skončila pre hviezdne duo Edmontonu Connora McDavida a Leona Draisaitla. Dvaja najproduktívnejší hráči základnej časti nestačili na Winnipeg, ktorý vyhral tretie predĺženie za sebou a v sérii triumfoval 4:0 na zápasy.

V základnej časti dosiahol McDavid v 56 zápasoch neuveriteľných 105 bodov za 33 gólov a 72 asistencii. Draisaitl si pripísal 84 bodov (31+53). Jets vyradili Oilers v play off prvýkrát, najdlhší zápas v ich klubovej histórii rozhodol po úniku útočník Connor. McDavid v prvej tretine ukončil strelecké trápenie a dal svoj prvý gól v sérii, hostia viedli aj 3:2, ale do predĺženia poslal duel Mark Scheifele.

"Som hrdý na celý tím, nechali sme na ľade všetko. Chceli sme ísť ďalej, myslím si, že sme boli v tomto zápase lepším tímom, ale napokon to dopadlo takto. Je to frustrujúce, bola to divoká séria, ale nedá sa nič robiť a musíme sa s tým zmieriť," povedal McDavid.

Viac o téme: Winnipeg Jets Edmonton Oilers Connor McDavid
  • Zdroj: TASR, športky