Koniec Barcelony, Realu a Juventusu v Lige majstrov? UEFA zahájila disciplinárne konanie!

Prezident UEFA Alexander ČeferinPrezident UEFA Alexander Čeferin Zdroj: SITA/Richard Juilliart/UEFA via AP

NYON - Európska futbalová únia začala disciplinárne konanie s Realom Madrid, Barcelonou a Juventusom Turín. Posledná trojica z dvanástky elitných klubov, ktorá sa doteraz kontroverzného projektu nevzdala, je podľa vyhlásenia UEFA podozrivá z porušenia pravidiel únie a hrozí im aj vyradenie z Ligy majstrov.

UEFA oznámila, že inšpektori etickej a disciplinárnej komisie dokončili vyšetrovanie možného porušenia právneho rámca zo strany Realu Madrid, Barcelony a Juventusu v súvislosti s projektom Superligy. "Ďalšie informácie budú zverejnené v pravý čas," uviedla únia vo vyhlásení.

Projekt elitnej súťaže, ktorá mala mať samostatné financovanie, ohlásilo v apríli 12 popredných európskych klubov. Po vlne kritiky od fanúšikov, hráčov i funkcionárov sa však Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Manchester City, Tottenham, Atlético Madrid, AC Miláno a Inter Miláno stiahli a zostávajú v súťažiach UEFA.

Únia im za trest od budúcej sezóny skráti príjmy o päť percent a navyše sa budú musieť kluby zložiť na 15 miliónov eur, ktoré vedenie európskeho futbalu využije na vývoj futbalovej mládeže a amatérov.

Viac o téme: FC Barcelona Juventus Turín Real Madrid CF
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK