Pekné gesto cyklistov na Gire: Prémie venujú Biranovi a rodinám obetí pádu lanovky

Cyklisti etapy Giro d'ItaliaCyklisti etapy Giro d'Italia Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari

ALPE DI MERA - Asociácia profesionálnych cyklistov (CPA) sa rozhodla venovať prémie z 19. etapy Giro d'Italia jedinému preživšiemu Eitanovi Biranovi a rodinám štrnástich obetí po páde kabíny lanovky v severnom Taliansku.

Piatková etapa mala pôvodne viesť aj cez vrchol hory Mottarone, kde sa uplynulú nedeľu odohrala tragédia. Organizátori Gira však zmenili trasu, ktorá po novom meria 166 km a povedie z Abbiategrassa na vrchol Alpe di Mera. Namiesto hory Mottarone zaradili do programu stúpanie 4. kategórie na Alpe Agogna.

Cyklisti si pred štartom etapy uctili pamiatku zosnulých, medzi ktorými boli aj rodičia, dvaja prarodičia a mladší brat päťročného chlapca Eitana Birana. Piatková etapa má vypísané prémie v hodnote 37.390 eur, informuje portál Cycling News. "Hoci Giro nebude stúpať na Mottarone, cyklisti si uctia pamiatku štrnástich obetí havárie lanovky v meste Stresa. Jednohlasne sa rozhodli venovať všetky finančné prémie z dnešnej etapy malému Eitanovi a rodinám postihnutým touto strašnou tragédiou," píše sa na oficiálnej stránke CPA.

Viac o téme: Peter Sagan Daniel Martin Giro d'Italia Egan Bernal
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR