Slovenský skejtbordista so šancou na olympiádu: Tury postúpil do semifinále majstrovstiev sveta

Na snímke slovenský skejtbordista Richard Tury,  ktorý patrí medzi svetovú špičku, sa pripravuje na najväčšiu výzvu v kariére - kvalifikáciu o olympiádu v Tokiu.Na snímke slovenský skejtbordista Richard Tury, ktorý patrí medzi svetovú špičku, sa pripravuje na najväčšiu výzvu v kariére - kvalifikáciu o olympiádu v Tokiu. Zdroj: TASR - František Iván

RÍM - Slovenský skejtbordista Richard Tury sa prebojoval do semifinále MS v Ríme. Vo štvrtkovej kvalifikácii obsadil v silnej konkurencii 5. miesto a v sobotu bude bojovať o postup do finále. Medailisti zo šampionátu si zabezpečia miestenku na OH v Tokiu.

Tury sa na piatu pozíciu v kvalifikácii disciplíny street dostal zásluhou druhej jazdy, za ktorú získal 70,18 bodu. V prvej mal hodnotenie 63,51. Pred neho sa dostali iba štyria reprezentanti USA, najlepšie skóre dosiahol Alexander Midler (72,50). Do semifinále postúpilo 28 jazdcov. Do semifinále sa neprebojovala slovenská reprezentantka Dominika Králiková, ktorá obsadila v kvalifikácii 39. priečku.

Viac o téme: Richard Tury Skejtbording
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy