Slovenský súper na EURO bojuje s koronavírusom: Luis Enrique chce dať čo najskôr zaočkovať hráčov

Španielsky obranca Diego Llorente (vpravo) počas prípravného duelu s PortugalskomŠpanielsky obranca Diego Llorente (vpravo) počas prípravného duelu s Portugalskom Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Španielsky futbalista Diego Llorente mal negatívny test na koronavírus. Pôvodne mal v utorok pozitívny výsledok, no kontrolné vyšetrenie PCR testom nepotvrdilo infekciu.

Podľa Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF) išlo v utorok o falošnú pozitivitu, no Llorente sa podrobí ďalším testom vo štvrtok a v piatok. Ak budú mať negatívny výsledok, môže sa pripojiť k tímu ešte pred štartom šampionátu. Ešte pred ním mal pozitívny test kapitán Sergio Busquets, zvyšok tímu mal negatívne výsledky. Kapitán tímu musel ísť do desaťdňovej karantény a určite vynechá úvodný duel so Švédskom. "Počkáme na neho. Dobrá správa je, že má na svojej strane čas. Busquets bude v tíme, o tom niet pochýb. Je v poriadku, nemá symptómy, takže môže trénovať a udržiavať sa vo forme," uviedol tréner Luis Enrique.

Španieli sa na ME predstavia v "slovenskej" E-skupine, úvodný duel ich čaká v pondelok 14. júna proti Švédsku, svoje vystúpenie v skupinovej fáze uzavrú 23. júla v Seville zápasom so Slovenskom.

Enrique po dvoch pozitívnych výsledkoch nominoval druhý, 17-členný záložný káder. Títo hráči sa pripravujú mimo pôvodne nominovaných futbalistov a do hry by zasiahli v prípade ďalšie rozšírenia koronavírusu v tíme.

Enrique tomu chce predísť aj tak, že chce dať čo najskôr zaočkovať svojich hráčov, pričom si je vedomý rizík spojených s vakcináciou tak blízko pred turnajom: "V prípade, že dôjde k dohode, chcem, aby boli čo najskôr zaočkovaní. No trápilo by ma, keby som nemohol počítať s hráčom kvôli zlej reakcii na vakcínu."

Hlavný tréner zatiaľ nepotvrdil, či sa tím bude očkovať, ani ktorou vakcínou. Podľa španielskych médií by to mala byť vakcína spoločnosti Johnson & Johnson, keďže je potrebná iba jedna dávka.

Viac o téme: Španielsko EURO Luis Enrique Sergio Busquets Diego Llorente
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR