Na hororový kolaps vo vzájomnom súboji nezabudli: Krásne gesto Fínov na počesť Eriksena

Zdroj: SITA/AP/Evgenia Novozhenina

PETROHRAD - Futbalisti Ruska zvíťazili v stredajšom stretnutí B-skupiny majstrovstiev Európy nad Fínmi 1:0. V Petrohrade strelil jediný gól Alexej Mirančuk v nadstavenom čase prvého polčasu a Rusko si po predchádzajúcej prehre s Belgickom 0:3 pripísalo do tabuľky prvé tri body. Rovnaký počet má na konte aj Fínsko, ktoré na úvod zdolalo Dánsko 1:0.

Práve v súboji Fínska s Dánskom došlo k hororovej situácii, keď sa z nićoho nič k zemi porúčala domáca hviezda Christian Eriksen. Kolaps dánskeho lídra poriadne vystrašil celý futbalový svet a Eriksen okamžite putoval do nemocnice odkiaľ našťastie už čoskoro prišli pozitívne správy o stabilizovanom stave dánskej hviezdy, ktorá sa postupne zotavuje. 

Na neľahký okamih nezabudli ani futbalisti Fínska, ktorí sa pred zápasom s Ruskom rozcvičovali v dresoch s veľavravným nápisom "Uzdrav sa, Christian!" a takto na diaľku vyjadrili veľkú podporu dánskej hviezde, ktorú pri zotavovaní sa podporuje celý futbalový svet. 

Lukáš Hrádecký s tričkom Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Dmitri Lovetsky

Dánsko a Belgicko sa vo vzájomnom súboji 2. kola stretnú vo štvrtok o 18.00 h v Kodani. Rusko uzavrie svoje účinkovanie v skupinovej fáze v pondelok 21. júna proti Dánsku v Kodani, na Fínsko v ten istý deň čaká duel s Belgickom v Petrohrade.

Viac o téme: Rusko Christian Eriksen Fínsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR