Moment, na ktorý sme všetci čakali: Sviatok tenisu v plnej paráde

Štadión Arthura AsheaŠtadión Arthura Ashea Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

NEW YORK - Tohtoročný grandslamový turnaj tenistov US Open by sa mal uskutočniť s plnou diváckou kapacitou. Organizátori podujatia vo Flushing Meadows v New Yorku informovali, že vzhľadom na zlepšovanie situácie s pandémiou koronavírusu momentálne neplánujú žiadne obmedzenia počtu divákov v areáli.

US Open je na programe od 30. augusta do 12. septembra 2021. Vstupenky sa začnú predávať v júli. Vlaňajší turnaj sa pre pandémiu hral pred prázdnym hľadiskom. Guvernér štátu New York Andrew Cuomo v utorok uviedol, že opatrenia v regióne sa môžu výrazne zmierniť, keďže 70 percent dospelej populácie už dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu.  

Turnaj v New Yorku bude prvé grandslamové podujatie s plnou návštevnosťou od Australian Open 2020. Na nedávnom Roland Garros pustili do areálu najskôr iba 5000 a na konci už viac ako 13.000 divákov za jeden deň. Wimbledon odštartuje na konci júna s 50-percentnou obsadenosťou tribún, na mužské a ženské finále by už mal byť v hľadisku plný počet divákov. Informovala agentúra AP.

Viac o téme: US Open 2021
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR