UEFA reaguje na Ronaldov incident z tlačovky: Rázna výzva pre účastníkov majstrovstiev Európy

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Laszlo Balogh

NYON - V reakcii na presúvanie fliaš s nápojmi na tlačových konferenciách Európska futbalová únia vyzvala účastníkov majstrovstiev Európy, aby dodržiavali záväzky ku sponzorom turnaja. S rošádami začal portugalský kanonier Cristiano Ronaldo, ktorý pri stretnutí s novinármi pred zápasom s Maďarskom od seba odsunul dve fľaše Coca-Coly a ukázal, že preferuje čistú vodu.

Po stredajšom víťazstve Talianska nad Švajčiarskom (3:0) ho napodobnil autor dvoch gólov Manuel Locatelli, ktorý tiež odstrčil coca-coly mimo záber televíznych kamier. Francúzsky stredopoliar Paul Pogba zase po výhre 1:0 nad Nemeckom skryl zo stola pivo Heineken. Hráč Manchester United, ktorý vyznáva islam, možno nepostrehol, že išlo o nealkoholické pivo. Pre náboženské dôvody hráčov má ale UEFA podľa riaditeľa turnaja Martina Kallena pochopenie.

"UEFA pripomenula zúčastneným tímom, že partneri sú neoddeliteľnou súčasťou turnaja a zabezpečenia rozvoja futbalu v celej Európe, a to aj pre mládež a ženy," uviedli dnes usporiadatelia šampionátu vo vyhlásení.

Kallen uviedol, že zmluvné záväzky týkajúce sa sponzorov sú súčasťou turnajových predpisov a národné zväzy podpisom potvrdili ich dodržiavanie. Žiadne disciplinárne opatrenia ale UEFA neplánuje.

Coca-Cola a Heineken patrí k dvanástim najvýznamnejším sponzorom európskeho šampionátu, od ktorých UEFA získa podľa agentúry AP dohromady takmer dve miliardy eur. Medzi 24 zúčastnených tímov únie vyplatí 371 miliónov eur.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo UEFA Coca-Cola
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK