VIDEO Ronaldo nemeckého hrdinu už raz odmietol: Tentoraz som ho nepožiadal

Robin Gosens a jeho gólové oslavyRobin Gosens a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Christof Stache

MNÍCHOV - Za nezabudnuteľný večer označil nemecký futbalista Robin Gosens druhý zápas na majstrovstvách Európy proti obhajcovi trofeje z Portugalska. Na výhre 4:2 sa podieľal gólom a dvoma asistenciami. O dres portugalského kapitána Cristiana Ronaldo, ktorý ho už kedysi raz odmietol, ale tentoraz nepožiadal.

Dvadsaťšesťročný Gosens v januári 2019 s Bergamom vo štvrťfinále Talianskeho pohára porazil Ronaldov Juventus Turín 3:0. Po dueli si chcel splniť sen, a preto hviezdneho Portugalčana poprosil o dres, ten ho však odmietol.

"Tentoraz som ho o dres nepožiadal, pretože som si chcel užiť víťazstvo," povedal v rozhovore pre Sky Sport Italia Gosens, ktorý bol zvolený za hviezdu zápasu.

V reprezentácii si pripísal ešte len deviaty štart. "Neviem, kde začať. Rozhodne je to pre mňa nezabudnuteľný večer. Porazili sme naozaj silný tím a strelil som prvý gól na turnaji, ku ktorému som pridal dve asistencie. Som šťastný a hrdý," uviedol nemecký obranca či stredopoliar.

Nemci v úvodnom zápase v Mníchove podľahli úradujúcim majstrom sveta Francúzom 0:1, proti Portugalsku ale na rovnakom mieste ďalšie zaváhanie nepripustili a dostali sa na druhé miesto F-skupiny o bod pred Portugalcov. Skupinu uzavrú v stredu v bavorskej metropole proti Maďarsku.

"Vedeli sme, že musíme vyhrať. Ak by sme prehrali, bolo by veľmi zložité dostať sa do osemfinále. V útoku aj v obrane sme do toho dali všetko. Mám veľkú radosť, že sme zvíťazili," vyhlásil Gosens.

Od trénera Joachima Löwa sa Gosens dočkal pochvaly. "Veľmi jeho prínos oceňujeme, pretože je veľmi otvorený a komunikatívny. Má naozaj dobré vzťahy so všetkými hráčmi, hlavu má jasne nastavenú a je priamočiary. Rýchlo sa v našom tíme presadil a vybudoval si v ňom pozíciu," konštatoval Löw, ktorý po 15 rokoch v úlohe hlavného kouča Nemcov skončí.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Cristiano Ronaldo Nemecko Portugalsko Robin Gosens
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK