VIDEO Elektrizujúca atmosféra na centrálnom kurte: Slušný výkon na chlapíka s kovovým bedrom

Andy MurrayAndy Murray Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Britský tenista Andy Murray predviedol v stredajšom zápase druhého kola Wimbledonu opäť svoju vytrvalosť a nemeckého kvalifikanta Oscara Otteho nakoniec po päťsetovom boji zdolal.

Trojnásobný grandslamový šampión prehrával po solídnom úvode 1:2 na sety a pôsobil unaveným dojmom, v záverečných dvoch setoch ale znovu zmobilizoval sily a duel doviedol k víťazstvu 6:3, 4:6, 4:6, 6:4, 6:2.

Tridsaťštyriročný Murray doteraz nikdy na grandslamovom turnaji neprehral s hráčom, ktorý by v rebríčku ATP figuroval tak nízko ako Otte (151.). Na tráve v All England Clube naviac nikdy nevypadol skôr ako v 3. kole. V stredu sa ale zdalo, že túto bilanciu neudrží. Krátka prestávka za stavu 2:2 vo štvrtom sete, kedy usporiadatelia zatiahli strechu, aby sa mohlo dohrať pod umelým osvetlením, ale Murrymu vliala krv do žíl. Po pauze vyhral sedem z nasledujúcich deviatich gemov a dostal zápas naspäť pod kontrolu.

"Koniec zápasu som si užíval, ten prostriedok zase tak veľmi nie," povedal Murray po zápase, ktorý skončil až pol hodinu pred polnocou SELČ. "Atmosféra bola úžasná. Potreboval som každú pomoc a oni odviedli skvelú prácu," pochvaľoval si podporu 7500 fanúšikov, ktorí mohli podľa súčasných pandemických pravidiel do hľadiska. "Jedným z dôvodov, prečo stále hrám, sú chvíle ako táto. Kto by sa toho chcel vzdať," povedal domáci favorit, ktorý vo Wimbledone štartuje vinou série zdravotných ťažkostí prvýkrát od roku 2017.

Andy Murray Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Musel som niečo zmeniť

Murray, ktorý sa od roku 2019 po operáciách bedrového kĺbu snaží prepracovať späť a v hlavnej súťaži tento rok štartuje ako 118. hráč svetového rebríčka na divokú kartu, zmenil počas pauzy taktiku. "Musel som niečo zmeniť. Začal som si viac chodiť pre svoje údery, viac som diktoval výmeny. Chýba mi zápasová prax, zle som sa rozhodoval a bol som rozhodený. ​​Posledné dva sety som ale odohral správne," dodal škótsky tenista, ktorý v tohtoročnej sezóne odohral na okruhu ATP len päť zápasov.

Nezastavilo ho ani podkĺznutie a pád vo štvrtom sete, po ktorom sa s bolestivým výkrikom chytil za triesla. "Slušný výkon na chlapíka s kovovým bedrom," okomentovala Murrayho výkon druhá najlepšia britská tenistka Heather Watsonová na twitteri.

Jeho ďalším súperom bude turnajová desiatka Denis Shapovalov. Kanadský tenista pôjde do duelu s Murrayom ​​odpočinutý po tom, čo do 3. kola postúpil bez boja. Pabla Andújara na kurt nepustilo zranenie rebier.

Viac o téme: Andy Murray Oscar Otte