Na EURO ich dotiahol až do štvrťfinále: Vladimir Petkovič skončil pri kormidle Švajčiarska!

Tréner Švajčiarska Vladimir PetkovičTréner Švajčiarska Vladimir Petkovič Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

CURYCH - Tréner Vladimir Petkovič už nepovedie švajčiarsku futbalovú reprezentáciu, ktorú na nedávnych majstrovstvách Európy doviedol do štvrťfinále. Od novej sezóny prevezme Bordeaux.

Petkovič požiadal národný zväz o uvoľnenie a ten mu vyhovel. "Chcel by som ľuďom zo zväzu poďakovať, že splnili moje želanie a nechali ma ísť za novou výzvou," uviedol Sarajevský rodák, ktorý viedol národný tím od roku 2014. Zmluvu mal do konca majstrovstiev sveta v budúcom roku.

Švajčiari na európskom šampionáte pod jeho vedením v osemfinále senzačne vyradili na penalty úradujúcich majstrov sveta Francúzov a šéf zväzu Dominique Blanc po turnaji uviedol, že Petkovičov odchod neprichádza do úvahy. "Bolo to nádherných sedem rokov, na ktoré nikdy nezabudnem," rozlúčil sa s reprezentáciou.

Už počas šampionátu sa objavili špekulácie, že 57-ročného kouča chce angažovať Zenit Petrohrad. Nakoniec ho získalo Bordeaux a jeho nový majiteľ luxembursko-španielsky podnikateľ Gérard Lopez.

Bordeaux, ktoré skončilo vo francúzskej lige až dvanáste, mu podľa denníka L'Équipe ponúkalo trojročný kontrakt. Od minulého leta trénoval Girondins Jean-Louis Gasset.

Viac o téme: Vladimir Petkovič Švajčiarsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy