VIDEO Desivá spoveď športovkyne, ktorá uviazla v karanténe: Ako je toto vôbec možné?!

Holandská skejtbordistka Candy JacobsováHolandská skejtbordistka Candy Jacobsová Zdroj: Reprofoto: Instagram/candy_jacobs

TOKIO - Holandská skejtbordistka Candy Jacobsová skritizovala organizátorov olympijských hier v Tokiu za "neľudské podmienky", v ktorých musí tráviť karanténu po pozitívnom teste na koronavírus. Tridsaťjedenročná športovkyňa je už osem dní v izolácii v hotelovej izbe, na ktorom nejde otvoriť okno.

"Nemať žiadny vonkajší vzduch je veľmi neľudské. Je to psychicky ubíjajúce a rozhodne je to horšie, než väčšina ľudí dokáže uniesť," uviedla vo videu na Instagrame Jacobsová, ktorá kvôli nákaze koronavírusom prišla o premiéru disciplíny street pod piatimi kruhmi.

Jacobsová musela opustiť olympijskú dedinu a uchýliť sa do špeciálneho hotela pre infikovaných športovcov. Až siedmy deň sa jej podarilo presvedčiť zástupcov usporiadateľov, aby jej umožnili nadýchať sa čerstvého vzduchu.

Pätnásť minút tak mohla stať pod dohľadom pri otvorenom okne. "Ten prvý nádych čerstvého vzduchu bol najsmutnejší a najkrajší okamih môjho života," uviedla skateboardistka, ktorá je stále pozitívna na Covid-19.

Viac o téme: Koronavírus Karanténa Skejtbording Candy Jacobsová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram/candy_jacobs
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy