VIDEO Tréner fackoval svoju zverenkyňu, tá sa sťažovala, že málo: Asi neboli dosť tvrdé!

Martyna Trajdosová v súboji proti Szofi ÖzbasovejMartyna Trajdosová v súboji proti Szofi Özbasovej Zdroj: SITA/AP/Vincent Thian

TOKIO - Medzinárodná federácia džuda udelila formálne napomenutie nemeckému koučovi za svojrázny predzápasový rituál, počas ktorého triasol so svojou zverenkyňou a dal jej dve facky. Nepomohlo ani to, že sa Martyna Trajdosová trénera Claudia Pusu zastala a uviedla, že je to ich obvyklý spôsob nabudenia sa pred zápasom.

"Je to môj rituál, ktorý pred súťažou vyžadujem. Môj kouč robí to, o čo som ho požiadala, aby ma nabudil," napísala na Instagrame Trajdosová potom, čo sa na Pusu zniesla vlna kritiky.

Tridsaťdvaročná poľská rodáčka vypadla v utorok v kategórii do 63 kg už v prvom kole s Maďarkou Szofi Özbasovou a k fackám od kouča dodala: "Asi boli málo tvrdé."

IJF však nemala pre rituál pochopenie a udelila trénerovi rumunského pôvodu oficiálne varovanie. "Judo je výchovný šport a nemôže tolerovať takéto správanie, ktoré je namierené proti jeho morálnemu kódexu," uviedla IJF na twitteri.

Viac o téme: Martyna Trajdosová Claudio Pusa
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Rupert Myers; Instagram/martyna_trajdos
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy