Olympijskou víťazkou vo viacboji jednotlivkýň sa stala Leeová: Víťazná séria Američaniek sa natiahla

Olympijskou víťazkou vo viacboji jednotlivkýň sa v Tokiu stala americká gymnastka Sunisa LeeováOlympijskou víťazkou vo viacboji jednotlivkýň sa v Tokiu stala americká gymnastka Sunisa Leeová Zdroj: SITA/AP/Gregory Bull

TOKIO - Olympijskou víťazkou vo viacboji jednotlivkýň sa v Tokiu stala americká gymnastka Sunisa Leeová. Striebro vybojovala Brazílčanka Rebeca Andradeová, bronz získala Ruska pod hlavičkou ROC Angelina Meľnikovová.

Leeová dokonale zastúpila obhajkyňu titulu a víťazku kvalifikácie Simone Bilesovú, ktorá sa odhlásila zo súťaže pre psychické problémy. Víťazná séria Američaniek v disciplíne sa tak natiahla už na päť hier.
Druhá Andradeová zariadili historicky prvú medailu pre Brazíliu i Južnú Ameriku v ženskej športovej gymnastike. Meľnikovová získala druhú medailu spod piatich kruhov, zlato má z viacboja družstiev.
Súťaž mala mimoriadne vyrovnaný priebeh, prvé štyri pretekárky sa zmestili do jedného bodu.

Andradeová ukázala svoje kvality hlavne na preskoku, na ktorom získala 15,300 bodu. Na záver súťaže však nedokázala čisto zacvičiť náročnú zostavu na prosných, keď dvakrát vyšliapla. Leeová si cestu za zlatom zabezpečila predovšetkým na bradlách, kde získala známku 15,300 bodu.

ženy - viacboj:

finále: 1. Sunisa Leeová (USA) 57,433 bodu, 2. Rebeca Andradeová (Braz.) 57,298, 3. Angelina Meľnikovová (Rus.) 57,199, 4. Vladislava Urazovová 56,966, 5. Mai Murakamiová (Jap.) 56,032, 6. Nina Derwael (Belg.) 55,965, 7. Tchang Si-ťing (Čína) 54,498, 8. Jade Careyová (USA) 54,199, 9. Elisabeth Seitzová (Nem.) 54,066, 10. Jessica Gadirovová (V. Brit.) 53,965

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy