Michael Phelps sa zmenil na nepoznanie: Čo dnes robí najúspešnejší olympionik histórie?

Michael PhelpsMichael Phelps Zdroj: SITA

TOKIO - Rekordman v počte zlatých medailí z olympijských hier Michael Phelps považuje svoj terajší život za zložitejší ako v čase aktívnej kariéry. Dvadsaťtrinásobný olympijský šampión v plávaní sa po piatich štartoch pod piatimi kruhmi zúčastňuje tokijských hier už len ako televízny expert.

"Život je teraz výrazne ťažší. Keď som ešte aktívne plával, zo všetkých strán mi ľudia hovorili, kam mám ísť a čo mám robiť. Tréning, jedlo, spánok - a bolo to!" povedal tridsaťšesťročný Phelps pre Bild am Sonntag. "Teraz sa pokúšam zvládnuť tri deti a k ​​tomu sa chcem starať o seba a svoj biznis. To všetko je práca na plný úväzok, je ťažké to vybalansovať, ale baví ma to," povedal Američan.

Phelps sa počas kariéry stretával s depresiami, o ktorých prvýkrát verejne prehovoril v roku 2014. Ako priznal, stále mu k upokojeniu pomáha bazén, aj keď už zďaleka nepláva denne.

"Chodím do vody už len vtedy, keď potrebujem psychickú pauzu. Skrátka pokoj a pohodu. Keď mám jeden z tých dní, kedy som v zlom rozpoložení, je bazén to najlepšie miesto, kam sa dá ísť. Tam idem na autopilota a uvoľním sa," uviedol Phelps, ktorý získal celkom 28 olympijských medailí.

Viac o téme: Michael Phelps
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy