Sagan v novom drese s cieľom víťaziť: Vo francúzskom tíme bude patriť ku kľúčovým postavám

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA/Matteo Bazzi/ANSA via AP

PARÍŽ - Trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan bude od budúcej sezóny jazdiť za tím TotalEnergies, s ktorým podpísal dvojročnú zmluvu. O dohode s tridsaťjedenročným slovenským jazdcom informoval tímový web.

"Na angažovanie Petra sme náležite hrdí. Jednoznačne je to jeden z najpopulárnejších jazdcov sveta a veľký talent. Táto zmluva jednoznačne potvrdzuje naše športové ambície, Peter je veľmi súťaživý a určite nám prinesie víťazstvá," povedal manažér organizácie  Jean-René Bernaudeau, ktorý by chcel do roku 2023 získať status WorldTour tímu.

"Toto je nové dobrodružstvo a veľmi sa teším. Jean-Rene je manažér, ktorý chce meniť zabehnuté v svetovej cyklistike. Dúfam, že dokážem pomôcť tímu k dosiahnutiu cieľov a vyhrám čo najviac pretekov v novom drese. Samozrejme, v tejto sezóne sa ešte sústredím na dosiahnutie cieľov s mojím súčasným tímom, v zime sa však pripojím k novému zoskupeniu s tým správnym víťazným duchom," uviedol na webe tímu Total Energies Sagan.

Trojnásobný majster sveta a sedemnásobný víťaz  zeleného dresu na Tour de France si do nového tímu prinesie aj svojho sponzora a výrobcu bicyklov Specialized. Jazdcov bude obliekať značka Sportful "Šampión ako Sagan a sponzori ako Specialized či odevný partner Sportful urýchlia náš športový projekt a pritiahnu k nám ďalšie talenty. Peter bude patriť k našim kľúčovým postavám a okrem športovej kvality prinesie aj skúsenosti," uviedol Bernaudeau.

Sagan odštartoval profesionálnu kariéru v drese Liquigasu, v ktorom pôsobil v rokoch 2010-2014, vtedy už pod názvom Cannondale. Jeho ďalšie kroky pokračovali do Tinkoffu a v roku 2017 sa upísal na päť rokov Bore. Sagan dosiahol v prebiehajúcej sezóne štyri víťazstvá a vyhral bodovaciu súťaž na Gire. Na Tour de France 2021 bol dvakrát piaty a pre zranenie kolena musel odstúpiť pred 12. etapou. Počas kariéry nazbieral 118. triumfov a sedemkrát získal zelený dres na Tour de France.

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články