Prišiel o olympiádu, pretože odmietol očkovanie: DeChambeau svoje rozhodnutie neľutuje

Americký golfista Bryson DeChambeauAmerický golfista Bryson DeChambeau Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

MEMPHIS - Americký golfista Bryson DeChambeau neľutuje svoje rozhodnutie nenechať sa očkovať proti covidu-19, hoci ho nákaza na poslednú chvíľu pripravila o štart na olympijskom turnaji. Podľa dvadsaťsedemročného hráča sa práve v Tokiu ukázalo, že ani vakcinácia nedokáže pred chorobou naplno ochrániť, navyše je podľa neho správne dať prednosť starším a tým, ktorí očkovanie kvôli zdravotným rizikám potrebujú viac.

"Vakcína nutne neznamená, že sa vám to nestane," povedal siedmy hráč svetového rebríčka, ktorý mal pozitívny test 23. júla v deň začatia olympijských hier. "Som mladý a radšej ju nechám ľuďom, ktorí ju potrebujú. Ja ju nepotrebujem. Som zdravý mladý človek, ktorý sa o svoje zdravie stará," povedal.

Prioritu očkovania by podľa neho stále mali mať iní. "Môj otec je výborný príklad. Bol očkovaný už skôr, pretože je diabetik. Ľudia ako on to potrebujú viac. Zaočkovaná je aj moja mama. Nechcem nikomu brať tú možnosť nechať sa zaočkovať," dodal DeChambeau. Neskôr sa vraj ale očkovaniu brániť nebude.

Sám sa počas choroby v prvých dňoch stretával s veľkou únavou a vyčerpaním, ďalšie symptómy ho ale netrápili. Už cez víkend sa ale vrátil k hre a tento týždeň môže nastúpiť na turnaji v Memphise.

Viac o téme: Olympiáda Tokio 2020 Bryson DeChambeau
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy