Futbalisti Mexika sa tešia z olympijského bronzu, domáci reprezentanti Japonska v slzách

Hráči Mexika oslavujú s trénerom Jaime LozanomHráči Mexika oslavujú s trénerom Jaime Lozanom Zdroj: SITA/AP/Martin Mejia

SAITAMA - Futbalisti Mexika získali na OH 2020 bronzové medaily. V piatkovom dueli o tretie miesto zvíťazili v Saitame nad domácim Japonskom 3:1.

Mexičania položili základ svojho triumfu v prvom polčase, ktorý vyhrali 2:0. Už v 13. minúte otvoril skóre z pokutového kopu Sebastian Cordova, o deväť minút neskôr zvýšil náskok hlavičkou Johan Vasquez. Po prestávke upravil na 3:0 opäť hlavou Alexis Vega. V 78. minúte už iba zmiernil prehru Japonska po individuálnej akcii Kaoru Mitoma. Reprezentanti Mexika vybojovali svoj druhý cenný kov na OH, v Londýne 2012 získali titul po finálovom triumfe nad Brazíliou (2:1).

V boji o zlato sa v sobotu o 13.30 SELČ stretnú obhajcovia titulu z Ria 2016 Brazílčania so Španielmi.