Slovenský záložník chce zopakovať históriu: Nádej umiera posledná, budeme sa biť o postup!

Jakub Považanec hlavičkuje loptu pred hráčom CelticuJakub Považanec hlavičkuje loptu pred hráčom Celticu Zdroj: Profimedia

GLASGOW - Hoci futbalisti Jablonca pred týždňom doma v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy sa Celticom Glasgow prehrali 2:4, stredopoliar Jakub Považanec verí, že vo štvrtkovej odvete ešte zabojujú o postup. Rád by zopakoval víťazstvo 5:3, na ktoré pred šiestimi rokmi na pôde škótskeho súpera dosiahol v prípravnom stretnutie ešte v drese pražskej Dukly.

"Plán je jednoznačný, chceme sa pobiť o postup do ďalšieho kola. Aj keď vieme, že po prvom zápase, ktorý sme doma prehrali, to bude veľmi náročné. Ale nádej umiera posledná," uviedol pre klubový web Považanec.

"Budeme chcieť vychádzať zo zabezpečenej obrany a snažiť sa, aby nám vychádzali brejkové situácie. Keď sa nám to podarí, môžeme dostať Celtic aj pod tlak," taktizuje tridsaťročný slovenský stredopoliar.

Spomienky na Celtic sú dobré

Na Glasgow má dobré spomienky, v júli 2015 na tréningovom ihrisku Celticu s vtedy ešte prvoligovou Duklou nečakane vyhral zápas v rámci letnej prípravy 5:3. "Ale to bol samozrejme úplne iný duel. Ja som bol v inom klube a Celtic bol tiež v úplne inej pozícii. Hralo sa za úplne iných okolností, nehrali sme ani na hlavnom štadióne. Ale určite by som bol rád, keby sme ten výsledok zopakovali," poznamenal Považanec.

Celtic Park môže byť plný

Štadión Celtic Park pre viac ako 60 tisíc divákov môže byť po uvoľnení koronavirusových obmedzení úplne zaplnený. "Ťažko povedať, či sa na to dá nejako pripraviť. Väčšina z nás ešte pred takýmto publikom nehrala. Takže sám neviem, čo od toho očakávať. Ale určite sa na to tešíme a zároveň máme obavy, ako to na nás bude pôsobiť," premýšľal Považanec.

Hráči Jablonca si podľa neho chcú dať pozor hlavne na to, aby znovu rýchlo neinkasovali. V domácom dueli v 16. minúte prehrávali už 0:2. "Musíme sa vyvarovať inkasovaniu lacných gólov, ktoré sme Celticu darovali v prvom zápase. Hneď od začiatku musíme do zápasu vstúpiť tak, aby sme nerobili zbytočné chyby a domáci to nemohli využiť," dodal Považanec.

Viac o téme: Celtic Glasgow Jakub Považanec
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy