VIDEO Senzácia hneď v otváracom zápase Premier League: Nováčik z Brentfordu zdolal Arsenal

Radosť futbalistov BrentforduRadosť futbalistov Brentfordu Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Futbalisti nováčikovského Brentford FC zvíťazili v piatkovom otváracom stretnutí 1. kola najvyššej anglickej súťaže doma nad londýnskym Arsenalom 2:0.

Domáci celok výhrou oslávil historicky prvý štart v Premier League. Skóre londýnskeho derby otvoril v 22. minúte Sergi Canosa. Druhý gól Brentfordu pridal v druhom polčase Christian Nörgaard. Brentford si tak pripísal prvú výhru v Premier League a prvú v najvyššej anglickej súťaži po 74 rokoch. Naopak Arsenal v úvodnom kole s nováčikom prehral prvýkrát od ročníka 1976/77.