VIDEO Tréner Tottenhamu k avizovanému prestupu Harryho Kanea: Musíme byť pripravení reagovať

Harry KaneHarry Kane Zdroj: SITA/AP/Carl Recine

LONDÝN - Podľa trénera futbalistov Tottenhamu Nuna Espírita Santa by mal hviezdny útočník Harry Kane naďalej zostať v jeho tíme. Portugalský kouč ale zároveň pripustil, že sa do konca prestupového obdobia môže ešte veľa vecí zmeniť.

Anglický kapitán Kane chýbal po vynechaní časti tímovej prípravy v úvodnom zápase najvyššej súťaže, ktorý "Spurs" vyhrali nad Manchestrom City 1:0. Zároveň však figuruje v dvadsaťpäťke nominovaných na štvrtkové stretnutie Európskej konferenčnej ligy proti Pacos de Ferreira.

Počkať do konca a ustáliť to

"Máme tento tím a týchto hráčov. Musíme si ich poistiť, ale vieme, že do 31. augusta nemáme všetko úplne vo svojich rukách. Všetci tréneri v Premier League to cítia rovnako ako ja. Je potrebné počkať do konca tohto obdobia a ustáliť to," vyhlásil pre BBC Radio 5 Live Espírito Santo.

Kane sa v minulosti netajil, že by rád z Tottenhamu odišiel, aby mohol v inom klube bojovať o trofeje. Záujem o neho má predovšetkým Manchester City, ktorý mal podľa informácií anglických médií ponúknuť londýnskemu klubu až 100 miliónov libier. Vedenie však nechcelo Kanea predávať konkurentovi v rovnakej súťaži a útočník následne dorazil neskôr k tímu po letnej dovolenke.

Práve kvôli nerozohranosti chýbal aj vo víkendovom dueli s úradujúcim šampiónom Manchestrom City, ktorý Tottenham vyhral po góle Son Heung-Min 1:0.

Kane trénuje s Tottenhamom

"Harry s nami trénuje. V nedeľu ráno pokračoval v príprave a chystá sa na to, aby mohol čoskoro tímu pomôcť. Nečakáme, že sa niečo pred koncom prestupového obdobia stane, ale musíme byť pripravení reagovať, pretože do 31. augusta sa môže vo futbale ešte stať veľa vecí," dodal Espírito Santo.

Viac o téme: Tottenham Hotspur Harry Kane Nuno Espirito Santo
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Sky Sports, YouTube
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy