Po ťažkom páde a zranení skvelý úspech: Slovenský cyklista v prvej päťke Tour de l'Avenir

Lukáš KubišLukáš Kubiš Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

BAR-SUR-AUBE - Slovenský cyklista Lukáš Kubiš obsadil 5. miesto v stredajšej 5. etape pretekov Tour de l'Avenir. Úspech sa mu podaril napriek tomu, že v predchádzajúcej etape utrpel ťažký pád a poranil si ruku. Z tretieho víťazstva na pretekoch sa na 150,7 km dlhej trati z Tomblaine do Bar-sur-Aube tešil Holanďan Marijn van den Berg, jedno dosiahol v tímovej časovke.

Z tretieho víťazstva na pretekoch sa na 150,7 km dlhej trati z Tomblaine do Bar-sur-Aube tešil Holanďan Marijn van den Berg, jedno dosiahol v tímovej časovke. Druhý v hromadnom špurte finišoval jeho krajan a líder celkového poradia Mick van Dijke, tretí skončil Talian Luca Colnaghi a Kubiša predstihol ešte Brit Lewis Askey.

Z ďalších Slovákov skončil Adam Foltán na 23. mieste, Matúš Štoček bol 28. a Filip Lohinský obsadil 112. priečku, všetci s rovnakým časom ako víťaz. Pavol Rovder sa po utorkovom páde na štart piatej etapy nepostavil.

Tour de l'Avenir - 5. etapa (Tomblaine - Bar-sur-Aube, 150,7 km):

1. Marijn van den Berg 3:58:14 h, 2. Mick van Dijke (obaja Hol.), 3. Luca Colnaghi (Tal.), 4. Lewis Askey (V.Brit.), 5. Lukáš KUBIŠ, ... 23. Adam FOLTÁN, 28. Matúš ŠTOČEK, 112. Filip LOHINSKÝ (všetc SR) všetci rovnaký čas

celkové poradie: 1. van Dijke 16:04:36 h, 2. van den Berg +7 s, 3. Casper van Uden (Hol.) +10, ... 55. ŠTOČEK +6:16, 71. KUBIŠ +8:30, 92. LOHINSKÝ +13:26, 132. FOLTÁN +26:46

Viac o téme: Lukáš Kubiš Tour de l'Avenir