Svetovú jednotku Djokoviča potrápil dánsky mladík: Nebol to môj najlepší výkon

Na snímke srbský tenista Novak DjokovičNa snímke srbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Prvý tenista sveta Novak Djokovič je o krok bližšie ku kalendárnemu Grand Slamu. Srb na úvod US Open v New Yorku síce stratil set s Holgerom Runom, ale dánskeho osemnásťročného mladíka uťahal a porazil po setoch 6:1, 6:7, 6:2 a 6:1.

Djokovič mal set a pol duel pod kontrolou, ale Rune mu nadšeným výkonom vzal druhý set. "Nebol to môj najlepší výkon, ale musím uznať, že on zahral v druhom sete skvele, keď bolo treba," ocenil Djokovič súpera, ktorý ale od tretieho dostával kŕče a na favorita už nestačil.

Na snímke dánsky tenista Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

"Dôležitý je postup," podotkol Djokovič, ktorého teraz od naplnenia historického okamihu delí už šesť výhier. Jeho ďalším súperom bude kvalifikant Tallon Griekspoor z Holandska.

Djokovič tento rok vyhral Australian Open, Roland Garros i Wimbledon. Môže sa tak stať tretím hráčom, ktorý získa kalendárny Grand Slam, čo doteraz dokázali len v roku 1938 Donald Budge z USA a dvakrát Austrálčan Rod Laver, ktorý uspel v roku 1962 a pred 52 rokmi.

Nemecký tenista Alexander Zverev postúpil do 2. kola dvojhry. Finalista predchádzajúceho ročníka zdolal v úvodnom vystúpení Američana Sama Querreyho 6:4, 7:5, 6:2. Štvrtý nasadený hráč nestratil ani jedno svoje podanie a v ďalšom kole sa stretne so Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom. Dvadsiaty siedmy nasadený David Goffin z Belgicka sa rozlúčil s turnajom už v prvom kole, keď prehral s domácim Mackenziem McDonaldom 2:6, 5:7, 3:6.