VIDEO Bojovný výkon Schmiedlovej nestačil: Po druhom kole sa Slovenka s US Open lúči!

Anna Karolína Schmiedlová pri podaníAnna Karolína Schmiedlová pri podaní Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open. Vo štvrtok prehrala so štrnástou nasadenou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou po trojsetovom boji 2:6, 7:5 a 2:6. Pavľučenkovová sa v 3. kole stretne s krajankou Varvarou Gračovovou.

Schmiedlovej, ktorá v 1. kole vyradila 17-ročnú Američanku Ashlyn Kruegerovú, sa vydaril vstup do zápasu s favorizovanou Ruskou. Hneď pri prvej možnosti brejkla súperku a ujala sa vedenia 2:0. Potom však znervóznela, začala kopiť dvojchyby a výsledkom bolo šesť prehratých gemov v rade. Pavľučenkovová zakončila prvý set esom, vyhrala ho za 37 minút 6:2.

Po prestávke Slovenka opäť našla stratené tempo, znovu jej začal fungovať bekhend a v druhej hre dokázala zobrať súperke servis. Postupne si vybudovala náskok 2:0 i 4:1. Potom však opäť začala robiť dvojchyby, nedarilo sa jej ani na forhende a Pavľučenkovová sériou štyroch získaných gemov otočila skóre.

Slovenská tenistka Anna Karolína Galéria fotiek (24) Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

Za stavu 5:5 Schmiedlová opäť zabrala, zvládla koncovku setu a zabezpečila si rozhodujúci tretí set. V ňom stratila podanie v treťom geme a potom už nedokázala držať krok s rozbehnutou Ruskou. Pavľučenkovová dovolila Slovenke uhrať v nasledujúcich piatich gemoch iba šesť loptičiek. V ôsmom premenila hneď prvý mečbal a po dvoch hodinách a 33 minútach mohla oslavovať postup do 3. kola.

Plíšková si vybojovala postup až po obrovskej dráme

Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Svetová jednotka zdolala vo štvrtkovom stretnutí 2. kola Dánku Claru Tausonovú 6:1, 7:5. Jej ďalšou súperkou bude Američanka Shelby Rogersová, ktorá zvíťazila nad Rumunkou Soranou Cirsteovou 7:5, 6:2.

Češka Karolína Plíšková si vybojovala postup až po obrovskej dráme, turnajová štvorka zdolala Američanku Amandu Anisimovovú po trojsetovom boji 7:5, 6:7 (5) a 7:6 (7). V rozhodujúcom sete ustála v tajbrejku kritické chvíle, najprv otočila z 2:5 na 6:5, potom odvrátila mečbal Anisimovovej a nakoniec získala skrátenú hru pre seba pomerom 9:7.

Česká tenistka Karolína Plíšková Galéria fotiek (24) Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

"Bol to super náročný zápas od prvého momentu. Súperka hrala rýchlo, občas som nestíhala, ale bola som trpezlivá. Obe sme skvele podávali. Bolo to o pár loptičkách a na konci taktiež o šťastí," komentovala zápas Plíšková, ktorá sa v 3. kole stretne s Ajlou Tomljanovičovou z Austrálie.

V 2. kole nezaváhala ani Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová. Jedenástka "pavúka" a olympijská víťazka z Tokia si poradila s Taliankou Martinou Trevisanovou hladko 6:3, 6:1.

Postup si vybojovala aj desiata nasadená Petra Kvitová. V súboji českých tenistiek zdolala krajanku Kristýnu Plíškovú 7:6 (4), 6:2. Turnajová sedmička Iga Swiateková potrebovala na postup až tri sety, nad Francúzkou Fionou Ferrovou zvíťazila 3:6, 7:6 (3) a 6:0.

ženy - dvojhra - 2. kolo:

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-14) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:2, 5:7, 6:2

Karolína Plíšková (ČR-4) - Amanda Anisimovová (USA) 7:5, 6:7 (5), 7:6 (7)

Bianca Andreescuová (Kan.-6) - Lauren Davisová (USA) 6:4, 6:4

Ajla Tomljanovičová (Austr.) - Petra Martičová (Chor.-30) 7:6 (6), 6:4

Shelby Rogersová (USA) - Sorana Cirsteová (Rum.) 7:5, 6:2

Jessica Pegulová (USA-23) - Misaki Doiová (Jap.) 6:3, 6:2

Angelique Kerberová (Nem.-16) - Anhelina Kalininová (Ukr.) 6:3, 6:2

Iga Swiateková (Poľ.-7) - Fiona Ferrová (Fr.) 3:6, 7:6 (3), 6:0

Petra Kvitová (ČR-10) - Kristýna Plíšková (ČR) 7:6 (4), 6:2