VIDEO Messi mohol mať po kariére: Hrozivý zákrok reprezentanta Venezuely na argentínsku ikonu

Lionel Messi na trávniku po tvrdom zákroku protihráčaLionel Messi na trávniku po tvrdom zákroku protihráča Zdroj: SITA/Miguel Gutierrez, Pool via AP

BRATISLAVA - Argentína zvíťazila v zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 na ihrisku Venezuely 3:1, ale na toto stretnutie nebude práve v najlepšom spomínať Lionel Messi.

Pre hviezdu francúzskeho Paríža Saint-Germain mohol mať tento duel naozaj veľmi ťažký priebeh. V prvom polčase takmer utrpel hrozivé zranenie po strašnom zákroku z kopačky súpera. Venezuelský hráč Adrian Martinez bol na ihrisku iba sedem minút, keď príšerným zákrokom zachytil Messiho nohu. Po kontrole prostredníctvom systému VAR uvidel Martinez zaslúženú červenú kartu.

Španielsky denník Marca označil tento zákrok za najhorší, aký Messi vo svojej kariére zažil.
34-ročná ikona však mala obrovské šťastie a ku zlomenine neprišlo. Messi zároveň pokračoval v zápase a odohral celých 90 minút. V jeho veku nie je prehnané povedať, že dôsledkom takéhoto zákroku mohlo byť aj Messiho ukončenie kariéry. Prípadné zranenie mohlo mať vážne následky. Messi utrpel len pomliaždenú nohu a modrinu.

Viac o téme: Lionel Messi Argentína
  • Zdroj: Športky