VIDEO Udrela koňa a povzbudzovala aj zverenkyňu: Trénerka šokovala komisiu aj celý svet!

Plačúca Annika SchleuováPlačúca Annika Schleuová Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

MONAKO - Nemecká moderná päťbojárka Annika Schleuová nedostala od medzinárodnej federácie (UIPM) žiadny trest za správanie ku koňovi v olympijskej súťaži v Tokiu.

Reprezentačná trénerka Kim Raisnerová, ktorá ju nabádala k udretiu koňa a sama sa o to tiež snažila, musí absolvovať kurz správneho správania k zvieratám. Až potom sa môže znovu zúčastniť medzinárodných súťaží pod hlavičkou UIPM. Rozhodla o tom disciplinárna komisia svetovej federácie.

Udrela koňa a pobádala aj zverenkyňu

Schleuová mierila v Tokiu za zlatou medailou, ale pre parkúr si vylosovala koňa, ktorý sa vzpieral a odmietal skákať. Pretekárka začala plakať a snažila sa zviera pomocou bičíka a ostrôh prinútiť k poslušnosti. Raisnerová ju spoza bariéry vyzývala, nech koňa udrie, a sama to urobila. Schleuová nakoniec obsadila 31. miesto.

Ochranári ich zažalovali

Prípad vyvolal protesty ochrancov prírody. Jedna z organizácií v Nemecku obe ženy zažalovala, iná vo Švajčiarsku podala trestné oznámenie na Medzinárodný olympijský výbor.

"Udrieť koňa a povzbudzovať k tomu samému svoju zverenkyňu, to šokovalo túto komisiu aj celý svet," uviedla UIPM vo vyhlásení. Ak by sa Raisnerová k zvieratám znova zle správala, môže prísť o trénerskú licenciu.

Schleuová bola naopak zbavená obvinenia z nadmerného použitia bičíka a ostrôh.

Viac o téme: Annika Schleuová Kim Raisnerová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Eurosport
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy