Piqué označil najhoršieho prezidenta Barcelony: Katalánci nechceli vidieť klub v takomto stave

Gerard PiquéGerard Piqué Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Španielsky obranca Gerard Piqué priznal, že Josep Maria Bartomeu bol pre neho tým najhorším prezidentom Barcelony, s ktorým sa počas svojej bohatej kariéry stretol.

Bartomeua nahradil na poste prezidenta Joan Laporta, ktorého dobehli všetky prešľapy a nesprávne rozhodnutia jeho predchodcu. Slávny veľkoklub sa dostal za posledný rok do obrovských finančných problémov, kvôli ktorým sa musel vzdať niekoľkých veľkých hviezd tímu ako Lionela Messiho, Luisa Suáreza, či Antoineho Griezmanna. Spomínaný Bartomeu je zároveň vyšetrovaný z korupčných podvodov. Dopady jeho zlého hospodárenia sa budú riešiť roky.

"Nemôžem povedať či je najhorším prezidentom Barcelony, ale z obdobia, ktoré som tu prežil je určite ten najhorší. My všetci sme vinní. Pravda je, že Barcelona sa dostala tam, kde ju žiadni Katalánci vidieť nechceli. Dúfam a verím, že ďalších päť či desať rokov bude pre Barcelonu veľmi dobrých," narážal Piqué na mnohé zmeny v klube, ktoré nový prezident Laporte a manažér Ronald Koeman počas tohto leta započali.

Barcelone sa po odchode Messiho a Griezmanna podarilo znížiť obrovské finančné náklady na platy hráčov a v aktuálnej sezóne sa Blaugranas pokúsia o prestavbu tímu s mladíkmi.

Viac o téme: FC Barcelona Gerard Piqué
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy