Bayern si vyhliadol mladučkého Chorváta: Zmluvu podpísal so 16-ročným talentom

Bayern Mníchov podpísal zmluvu so 16-ročným Chorvátom ZvonarekomBayern Mníchov podpísal zmluvu so 16-ročným Chorvátom Zvonarekom Zdroj: fcbayern.de

MNÍCHOV - Nemecký futbalový majster Bayern Mníchov podpísal dlhodobú zmluvu iba so 16-ročným chorvátskym talentom Lovrom Zvonarekom. Tá vstúpi do platnosti od budúcej sezóny, potvrdili Bavori v piatok na klubovom webe.

Ofenzívny stredopoliar už pravidelne nastupuje v najvyššej chorvátskej súťaži za Slaven Belupo. Keď príde do Mníchova v júli budúceho roka, bude mať Zvonarek 17 rokov. "Lovro absolvoval na jar skúšku v našom tréningovom centre. Okamžite nás presvedčil o veľkom potenciáli. Máme radosť, že sa rozhodol podpísať zmluvu s FC Bayern," citovala agentúra DPA slová šéfa mníchovskej mládežníckej akadémie Jochena Sauera.

"Bayern je jeden z najväčších a najúspešnejších klubov na svete. Som pyšný, že budem mať v budúcnosti šancu hrať za Bayern a nosiť jeho dres. Je to tiež pre mňa ďalšia motivácia pracovať na sebe každý deň ešte tvrdšie," uviedol Chorvát.
 

Viac o téme: Bayern Mníchov Lovro Zvonarek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy