Český hokej smúti: Bývalý reprezentant a tréner Lubina (†54) podľahol rakovine!

Ladislav LubinaLadislav Lubina Zdroj: Profimedia

PRAHA - Bývalý hokejový reprezentant a tréner Ladislav Lubina podľahol v 54 rokoch rakovine mozgu. O úmrtí držiteľa bronzu zo zimných olympijských hier v Albertville 1992 a troch medailí rovnakej hodnoty z majstrovstiev sveta, ktorý vybojoval ligový titul s Pardubicami, informoval server denik.cz.

Okrem Pardubíc Lubina krátko pôsobil aj v Dukle Jihlava a v Třinci, zahral si aj vo Fínsku, Nemecku a Švajčiarsku. S 910 ligovými zápasy bol dlho rekordmanom českej najvyššej súťaže, v sezóne 1990/91 bol s 41 gólmi najlepším strelcom ligy. Za reprezentáciu odohral 121 zápasov a strelil 26 gólov.

Po ukončení hráčskej kariéry prešiel Lubina na trénerskú dráhu, v extralige vystriedal Pardubice, Brno a SlaviU Praha. S Pardubicami slávil v roku 2012 titul ako asistent trénera. Viedol aj Nové Zámky na Slovensku či Pavlodar v Kazachstane, v českých nižších súťažiach trénoval Trutnov, Dvůr Králové a naposledy Prostějov.

V júli 2008 spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul otec futbalistu Vratislava Lokvenca. Lubina z miesta nehody ušiel, za viac ako šesť hodín sa prihlásil na polícii. V máji 2009 bol za nehodu, útek od nehody a neposkytnutia pomoci odsúdený na dva roky podmienečne.

Viac o téme: Ladislav Lubina
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy