VIDEO Bayern v Barcelone s hladkým víťazstvom, Chelsea si doma poradilo so Zenitom

Futbalista Bayernu Thomas Müller sa teší po strelení góluFutbalista Bayernu Thomas Müller sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorkovom šlágri E-skupiny Ligy majstrov na ihrisku FC Barcelona 3:0. Bavorov poslal do vedenia v 33. minúte Thomas Müller, po prestávke uzavrel skóre dvoma gólmi Robert Lewandowski. Aj obhajca titulu FC Chelsea odštartoval najprestížnejšiu klubovú súťaž triumfom, doma zdolal Zenit Petrohrad 1:0.

Na Camp Nou bol Bayern v prvom polčase lepší, v 19. minúte mal prvú veľkú šancu Sané, ale ter Stegen jeho strelu vyrazil. Bavori išli do vedenia po strele Müllera, ktorý sa oprel do lopty z 20 metrov, tá sa ešte obtrela o Garciu a brankár domácich na zmenu smeru nemal šancu zareagovať. Aj po prestávke sa hralo podľa nôt hostí, ich triumf poistil Lewandowski v 56. minúte, keď doklepol do siete strelu Musialu, ktorá sa odrazila od žrde. Ten istý hráč sa presadil po rýchlej akcii aj päť minút pred koncom duelu.

Chelsea sa v prvom polčase proti Petrohradu trápila, hostia hrali v defenzíve veľmi organizovane. Po prestávke si však neustrážila center Azpilicuetu do šestnástky a Romelu Lukaku hlavou rozhodol. Juventus zdolal Malmö 3:0, o víťazstvo hostí sa postarali Alex Sandro, Alvaro Morata a Paulo Dybala už v prvom polčase.

Liga majstrov - sumáre:
E-skupina
Dynamo Kyjev - Benfica Lisabon 0:0

FC Barcelona - Bayern Mníchov 0:3 (0:1)
Góly: 33. Müller, 56. a 85. Lewandowski

F-skupina
Young Boys Bern - Manchester United 2:1 (0:1)
Góly: 66. Ngamaleu, 90+5. Siebatcheu - 13. Ronaldo, ČK: 35. Wan-Bissaka (Manchester)

Villarreal CF - Atalanta Bergamo 2:2 (1:1)
Góly: 39. Trigueros, 73. Groeneveld – 6. Freuler, 83. Gosens, ČK: 84. Coquelin (Villareal)