Guardiola po deväťgólovej prestrelke vychválil novú posilu: V budúcnosti bude ešte lepší

Oslavy Jacka Grealisha po góleOslavy Jacka Grealisha po góle Zdroj: SITA/AP/Zac Goodwin

MANCHESTER - Tréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola po prestrelke 6:3 s Lipskom na úvod skupiny Ligy majstrov chválil letnú posilu Jacka Grealisha, ktorý k domácej výhre pomohol gólom a asistenciou. Španielsky kouč pochválil tiež nemeckého protivníka.

Grealish, ktorý v lete prestúpil do City za rekordných 100 miliónov libier z Aston Villy, pri svojom debute v Champions League potvrdil vydarený začiatok angažmán u anglických šampiónov.

"Mám pocit, že deň odo dňa hrá lepšie a som si celkom istý, že v budúcnosti bude ešte lepší. Veľa nám pomohol a som s jeho výkonom spokojný," povedal Guardiola na tlačovej konferencii.

Tréneri Jesse Marsch a Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Martin Rickett

Dvadsaťšesťročný anglický záložník v 16. minúte pripravil vedúci gól pre Nathana Akého, v 56. minúte po individuálnej akcii zvýšil na 4:2. "Osobne som spokojný hlavne s tromi bodmi, ale radosť mám aj z gólu a asistencie," uviedol Grealish.

Porazenému finalistovi minulého ročníka robil veľké problémy predovšetkým Francúz Christopher Nkunku, ktorý sa v Manchestri blysol hetrikom. Favorizovaným domácim pomohlo aj to, že v 79. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený bývalý obranca City Angeliňo.

"Lipsko to nikdy nevzdáva. Hrajú štýlom všetko alebo nič. Nikdy vás nemôže ani napadnúť, že už je koniec. Zakaždým sme skórovali pár minút po ich góle, čo nám veľmi pomohlo," vyhlásil Guardiola. "Bol to jeden zo zápasov, ktorý mal všetko. Nakoniec sme zvíťazili proti energickému tímu plnému mladých hráčov," dodal Grealish.

Jack Grealish zažil vydarený Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Zac Goodwin

City sa v budúcom dueli skupiny A predstaví 28. septembra na štadióne ďalšieho giganta Paris Saint-Germain. Ten na úvod elitnej súťaže aj s hviezdnou akvizíciou Lionelom Messim len remizoval 1:1 v Bruggách.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Jack Grealish RB Lipsko