VIDEO Mladučký Slafkovský poslal k ľadu urasteného Kanaďana: Ukázal som mu, kde je Slovensko!

Juraj Slafkovský sa vo Fínsku pobilJuraj Slafkovský sa vo Fínsku pobil Zdroj: Twitter - HC TPS

TURKU - Hokejisti TPS Turku zdolali v priamom súboji o prvú priečku Lukko Rauma 1:0 v sobotňajšom stretnutí fínskej najvyššej súťaže a posunuli sa do čela tabuľky. Na jediný gól zápasu prihral v 29. minúte slovenský útočník Juraj Slafkovský.

Stále len 17-ročný talent slovenského hokeja si tak vo svojom treťom zápase otvoril bodový účet v najvyššej fínskej súťaži. Okrem toho však zaujal divákov aj svojou odvahou. Na konci druhej tretiny sa totiž pustil do pästného súboja s o jedenásť rokov starším Kanaďanom Mattom Abtom, ktorého po chvíľke preťahovania poslal zápasníckym chmatom tvrdo k ľadu.

To fanúšikovia ocenili búrlivým potleskom a mladý slovenský reprezentant si svoje malé víťazstvo užíval aj na trestnej lavici, kde svojmu sokovi odkázal ešte pár slov. "On sa chcel pobiť, tak som mu ukázal, kde je Slovensko," okomentoval Slafkovský bitku po zápase.

Viac o téme: TPS Turku Bitka Juraj Slafkovský
  • Zdroj: športky, TASR