Pochettino obhajoval Messiho striedanie... VIDEO pravý dôvod jeho striedania?

Lionel Messi nebol nadšený zo striedaniaLionel Messi nebol nadšený zo striedania Zdroj: SITA/AP/Francois Mori

PARÍŽ - Tréner futbalistov Paríž St. Germain Mauricio Pochettino obhajoval po nedeľňajšom ligovom zápase s Lyonom predčasné striedanie svojej hviezdy Lionela Messiho. Argentínsky kouč stiahol svojho krajana z ihriska v 76. minúte za stavu 1:1, načo mu víťaz Zlatej lopty odmietol podať ruku. Podľa Pochettina však bol Messi s rozhodnutím zmierený. PSG duel rozhodlo vďaka zásahu striedajúceho Maura Icardiho v 92. minúte a vyhralo 2:1.

"Každému je jasné, že máme v tíme 35 skvelých futbalistov. Hrať ich ale môže vždy len jedenásť. Je teda na nás, aby sme robili rozhodnutia, ktoré sú v prospech celého tímu a hráčov," uviedol Pochettino na pozápasovej tlačovej konferencii. "Všetci tréneri toto poznajú. Občas to funguje, občas nie. Niekedy sa to hráčom páči, niekedy nie. Lenže to je presne ten dôvod, prečo tu sme. Pýtal som sa ho potom (Messiho), ako na tom je a povedal mi, že je v pohode," vyhlásil Pochettino.

Lionel Messi nebol nadšený Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Francois Mori

Pochettino chcel hviezdneho Messiho pravdepodobne šetriť, nakoľko minútu pred striedaním si chytal koleno, s ktorým mal problémy. To bol zrejme hlavný dôvod, prečo sa argentínsky kouč rozhodol k tomuto kroku.

Messi, ktorý po odchode z Barcelony zažil debut pred domácimi fanúšikmi, mohol aj otvoriť skóre, jeho strela z priameho kopu v 37. minúte však trafila len spojnicu brvna a tyče.

PSG potom prehrávalo od 54. minúty po trefe Paqueta. Obrat naštartoval o dvanásť minút neskôr Neymar, ktorý najprv spadol po súboji v pokutovom území a následne premenil penaltu. Tú potvrdil rozhodca Clément Turpin aj po zhliadnutí videa, čo sa nepáčilo hosťujúcemu trénerovi Petrovi Boszovi. "Po zápase som sa na to ešte pozrel a nebol to Malo, ktorý si počínal nedovolene. Bol to Neymar, chytil ho rukou a fauloval," povedal Bosz.

Parížsky klub obrat dokonal v druhej minúte nadstaveného času, kedy sa po centri Mbappého presadil Icardi. Pochettinov tím vyhral v lige šiestykrát za sebou a zostal jediný stopercentný. Na druhé Marseille má náskok piatich bodov.

Viac o téme: Lionel Messi Paríž Saint Germain Mauricio Pochettino