Monika Škáchová na MS v Čunove siahala na medailu: Nemka Apelová vybojovala ďalší cenný kov

Monika ŠkáchováMonika Škáchová Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

ČUNOVO - Slovenská vodná slalomárka Monika Škáchová obsadila na MS v Čunove štvrté miesto v C1 žien. Vo finále zaostala za víťaznou Elenou Apelovou o 4,54 sekundy, od bronzu ju delilo 1,07 s. Nemecká reprezentantka získala v Čunove už druhý cenný kov, v sobotu vybojovala striebornú medailu v K1.

Škáchovej krajanky Zuzana Paňková a Simona Glejteková nepostúpili do finálovej desiatky. Paňková skončila v semifinále na 18. priečke, Glejteková bola 22.

Škáchová neurobila vo finále ani jednu chybu, išla čisto. Striebro vybojovala Britka Mallory Franklinová, bronz Češka Gabriela Satková. "Je to štvrté miesto, čiže bez medaily, takže to mrzí, ale s jazdou som veľmi spokojná. Išla som tak, ako som mala, teda čisto. Ak by mi niekto povedal pred pretekmi, že budem štvrtá, tak by som to brala všetkými desiatimi," uviedla Škáchová po finále.

Na trati jej problémy narobila len jedna situácia: "V devätnástej bráne som buchla zadok o prekážku, rozhodilo ma to, neurobila som dobrý nájazd do ďalšej bránky, ale zvládla som to. Bola to náročná trať. Nevedela som po dojazde ako dopadnem, po mne išlo ešte sedem lodí."

Škáchová skončila na OH v Tokiu deviata, konkurencia v Čunove však bola silnejšia. Preto ju aj štvrté miesto veľmi teší: "Na OH mohla mať každá krajina len jedného zástupcu, toto sú omnoho ťažšie preteky. Takže je to o to náročnejšie. A ešte aj o to viac, že to je na domácej vode. Ale išla som dve veľmi pekné jazdy, takže som spokojná."

C1 žien - finále: 1. Elena Apelová (Nem.) 1:39,03 min. (2), 2. Mallory Franklinová (V.Brit.) +0,31 s (0), 3. Gabriela Satková (ČR) +3,47 (0), 4. Monika ŠKÁCHOVÁ (SR) +4,54 (0), 5. Marjorie Delassusová (Fr.) +4,85 (0), 6. Noemie Foxová (Austr.) +5,46 (0), 7. Nuria Vilarrublová (Šp.) +5,68 (0), 8. Alzu Minazovová (RCF) +6,64 (0), 9. Angele Hugová (Fr.) +17,07 (6), 10. Alja Kozorogová (Slovin.) +18,37 (0), ..., semifinále: 18. Zuzana PAŇKOVÁ, 22. Simona GLEJTEKOVÁ (obe SR)

Elena Apelová Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Monika Škáchová Elena Apelová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy