VIDEO Kuriózny moment v českom derby vyvolal diskusie: Keď si hráč nastrelí ruku, je to drevák

Tréner FK Jablonec Petr RadaTréner FK Jablonec Petr Rada Zdroj: TASR – Jakub Kotian

JABLONEC - Diskutabilný moment nastal v 9. kole prvej českej ligy v Podještedskom derby medzi Jabloncom a Libercom (0:1).

V 73. minúte sa libereckému kapitánovi Jánovi Mikulovi po zachytení prihrávky domáceho stredopoliara Tomáša Malínského vo vápne odrazila lopta od nohy do ruky. Hlavný arbiter Karel Hrubeš po konzultácii s videorozhodcom Jiřím Adamom penaltu neodpískal. Domáci tréner Petr Rada rozhodnutie kvôli súčasnému výkladu pravidiel chápal, podľa neho si však ruku môže nastreliť iba "drevák".

"Pravidlá sú dané. Keď si hráč nastrelí ruku, penalta sa nepíska. Z môjho pohľadu keď si hráč nastrelí ruku, je to drevák, to nech sa na mňa nikto nehnevá, pretože je to neohrabanosť. Samozrejme že si to nechce nakopnúť do ruky, ale odkop je tak zlý, že to môže letieť napríklad do brány," povedal Rada na tlačovej konferencii.

Správne rozhodnutie rozhodcu

"Ak si hráč nastrelí ruku, penalta sa nepíska. Keď som to urobil skôr ako hráč, hovorili mi, že som drevák a že nemôžem hrať ligu. Bohužiaľ takto to je. Dohadujeme sa, či je ruka pri tele alebo nie. Som za jedno pravidlo, že keď je ruka, tak je ruka. Podľa pravidiel to rozhodca neodpískal správne. Bolo to na seminároch, aj keď už na ne príliš nechodím, pretože sa to furt mení," uviedol šesťdesiattriročný pražský rodák, ktorý predtým viedol Liberec.

Situáciu bezprostredne po záverečnom hvizde rozobral aj so svojím libereckým náprotivkom Lubošom Kozlom. "Ruku som nespochybňoval. Chodíme na školenia a viem, čo sa píska a čo nie. V momente, kedy si hráč nastrelí ruku sám, tak sa to pískať nemá. Dúfal som, že to tak rozhodca posúdi. Petr hovoril, že to je nešikovnosť hráča, čo má pravdu. Ale pravidlá sú také, aké sú. Bolo to správne posúdené, pískať sa to nemalo," vyhlásil niekdajší kouč Jablonca Kozel.

Viac o téme: FC Slovan Liberec Petr Rada FK Jablonec
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: O2 TV Sport
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy