Futbaloví chuligáni prepadli manželský pár! Kvôli dvom šálom Dunajskej Stredy skončili v cele

Futbaloví chuligáni Futbaloví chuligáni Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

DUNAJSKÁ STREDA - Policajti z Dunajskej Stredy obvinili šesticu kamarátov, prívržencov trnavského futbalového klubu za to, že prepadli posádku manželov a ich známeho počas presunu na futbal medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a Spartak Trnava.

Celý incident sa odohral pred nedeľným futbalovým zápasom pri motorkárskej dráhe, pred mestom Dunajská Streda. Traja Trnavčania a ich traja kamaráti z okr. Piešťany išli na aute, keď jeden z nich vykríkol „zastav šály“. Auto odstavili a s kuklami na hlavách zablokovali prichádzajúce auto. Jeden z nich začal búchať po kapote a ďalšiemu sa podarilo otvoriť zadné dvere spolujazdca a vytrhnúť 51 ročnému mužovi šál s nápisom DAC. Vzápätí otvorili aj predné dvere a šál sa snažili ukradnúť aj 61 ročnému spolujazdcovi. Ten sa bránil a nakoniec ho jeden z mladíkov fyzicky napadol.

Okradnutí fanúšikovia vyhľadali v meste policajnú hliadku a všetko nahlásili. Policajti ihneď zakročili, skupinu mladých mužov obmedzili na osobnej slobode a štyroch z nich umiestnili do cely policajného zaistenia. Šálové lupy im zaistili a vrátili pôvodným majiteľom.

"Vyšetrovateľ obvinil dvoch 19 ročných mladých mužov z Trnavy a Vrbového zo zločinu lúpeže. Obvinení sú z prečinu krádeže aj ďalšie 4 osoby, dvaja 20 roční Trnavčania a dve mladistvé osoby vo veku 16 a 17 rokov z okr. Piešťany. Polícia ich stíha za trestnú činnosť na slobode," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Mária Linkešová.

"Apelujeme na mladých, aby domysleli svoje konanie až do dôsledkov. V prípade odsúdenia za trestnú činnosť, budú mať zápis v registri trestov a nebudú pre zamestnávateľov bezúhonní," doplnila.

Viac o téme: Spartak Trnava Chuligáni FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook
  • Zdroj: športky, Polícia SR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy